Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, düzensiz göçmen ve göçmen kaçakçılığı suçlarına yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda:

📌 2 farklı tip otomobilde 12 Suriye uyruklu şahsın bulunduğu tespit edildi. Bunların yanı sıra, bagajda da 1 Suriye uyruklu kişinin olduğu belirlendi. Suriye uyruklu kişilerin resmi makamlarca verilmiş kimlik belgelerinin olmadığı ve ülkemize yasa dışı yollardan giriş yaptıkları tespit edildi.

📌 Operasyon sonucunda 3 Suriye uyruklu şahıs ile birlikte sürücülerden Muhammed A, Reşat R. (Göçmen Kaçakçılığı sabıkası bulunan) ve Ramı A. (Göçmen Kaçakçılığından aranan kişi) gözaltına alındı. Adli makamlarca yapılan işlemlerin ardından bu kişiler tutuklandı.

✔️ 13 düzensiz göçmen ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. İdari işlemlerin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilecekler.

Bu başarılı operasyonla, göçmen kaçakçılığına yönelik önemli bir darbe indirilmiş oldu. Emniyet güçlerimizin gösterdiği duyarlılık ve kararlılıkla ülkemizin sınırlarının korunması ve suçla mücadeledeki kararlılığı bir kez daha ortaya konulmuştur.