Osmaniye Belediye Binası

Osmaniye Belediyesi, sivrisinek, karasinek ve tatarcık gibi uçkunlarla mücadele kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamada, ULV ve Mist Blower cihazları ile tüm mahallelerde ilaçlama çalışmaları yapılacağı belirtildi.

Osmaniye Belediyesi Sineklerle Mücadelede Kararlı: Tüm Sokaklarda ULV ve Mist Blower ile İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor!

Osmaniye Belediyesi, kentin sinek sorununa karşı kararlı mücadelesini sürdürüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ULV ve Mist Blower cihazları kullanarak şehrimizin tüm sokaklarında uçkunlarla mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları yürütmektedir.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Kentimizde sinek üreme alanları tarama ve ilaçlama çalışmaları kararlı bir şekilde devam etmektedir. ULV ve Mist Blower cihazları ile şehrimizin tüm sokaklarında uçkunla mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları yapmaktayız. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda yaşaması için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Gece ilaçlaması kapsamında sivrisinek, karasinek ve tatarcık gibi uçkunlara karşı tüm mahalleleri kapsayacak şekilde ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen yöntem ve metotlar kullanılarak ULV (Ultra Low Volume) ve Mist Blower cihazları ile haftada 1 kez ilaçlama tekrarlanıyor.

Osmaniye Belediyesi, bu çalışmalarla şehrin hastalık taşıyıcı sineklerden arınmasını ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamalarını hedefliyor.