Osmaniye Belediyesi Uçkunlarla Mücadelede Tam Gaz! ULV ve Mist Blower Cihazlarıyla Şehrin Her Köşesi İlaçlanıyor

Osmaniye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, kentin sinek üreme alanlarında tarama ve ilaçlama çalışmaları kararlılıkla sürdürüldüğü ve ULV ve Mist Blower cihazları ile tüm sokaklarda uçkunlarla mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları yapıldığı belirtildi.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık Amirliği ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, tüm üreme alanları tespit edilerek periyodik aralıklarla ilaçlama yapılıyor.

Gece ilaçlaması kapsamında ise sivrisinek, karasinek ve tatarcık uçkunlarına karşı tüm mahalleleri kapsayacak şekilde, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen yöntem ve metodlara kullanılarak ULV ve Mist Blower cihazları kullanılarak haftada 1 kez tekrarlanıyor.

Osmaniye Belediyesi yetkilileri, vatandaşların sinek üreme alanlarına karşı dikkatli olması ve çöplerini kapalı kaplarda bulundurmaları, su birikintilerini ortadan kaldırmaları çağrısında bulundu.

Uçkunlarla mücadele kapsamında yapılan bu yoğun ilaçlama çalışmaları, Osmaniye’de sağlıklı bir ortam oluşmasına katkıda bulunması hedefleniyor.